כיצד מקבלים אישור על פינוי פסולת בניין?

כל מי שנמצא בעיצומו של תהליך בנייה או שיפוץ מבין את כמות הפסולת שנוצרת בתהליך.

מדובר על סוגים שונים של פסולת, החל מרהיטים ישנים ועד חלקי גבס, זכוכית, מתכת וכדומה. לכן אין זה מפתיע כי יש צורך לתת את הדעת לתחום של פינוי פסולת, אחרת היא עלולה להפוך למטרד בטיחותי.

כדאי לדעת כי פינוי פסולת בניין חייבת להתבצע תוך כדי הקפדה על כל התקנות הרלוונטיות, מאחר ומדובר על חובה חוקית.

מאחר ויש צורך לקבל טופס 4 והיתר בנייה לצורך התחלת עבודות הבנייה, לא תצליחו להתחיל את הפרויקט מבלי להוכיח את הכוונה שלכם לפנות את הפסולת לאתר מורשה.

על מנת לקבל את היתר הבנייה וטופס 4 יש צורך להציג אישור התקשרות עם מטמנה מאושרת, לצד הצהרה לגבי כמות הפסולת הצפויה.

כיצד מקבלים אישור על פינוי פסולת בניין?

אישור על פינוי פסולת בניין – הכרחי לצורך קבלת טופס 4

כל יזם יודע כי יש לקבל אישור על פינוי פסולת בניין על מנת להתחיל בעבודות הבנייה, מאחר ומדובר על חלק הכרחי ומרכזי בתהליך קבלת היתר הבניה וטופס 4. אך על מנת לקבל את האישור על התקשרות עם מטמנה מאושרת תצטרכו לעבוד עם חברה מקצועית ואמינה המתמחה בכל הקשור אל פינוי פסולת.

רק חברה מסוג זה תוכל לספק לכם את האישור הנדרש, מאחר והיא תקפיד לעבוד אך ורק עם מטמנות מאושרות וכמובן לספק לכם את העבודה המהירה, היעילה והמקצועית ביותר.

יש לוודא כי החברה משתמשת בשיטות עבודה מתקדמות ובציוד חדשני כגון: מכולות המיועדות לפינוי פסולת בניין, דבר שיבטיח לכם שמירה על הבטיחות וכמובן התחשבות באיכות הסביבה. אומנם בעבר היה ניתן לפנות פסולת בניין לכל סוג של שטח פתוח מחוץ לישוב, הרי שהיום ישנה הרבה יותר מודעות לשמירה על איכות הסביבה.

ידוע כי פסולת בניין עלולה לזהם את הסביבה ואת מי התהום, דבר שיגרום לאסון אקולוגי. לכן היום ישנה הקפדה על פינוי פסולת בצורה מקצועית ושימוש במטמנות מורשות בלבד.

מה חשוב לדעת לגבי אישור על פינוי פסולת בניין?

מעבר לצורך למנוע זיהום של המים או האוויר, חשוב לזכור כי השימוש במטמנות מורשות מבטיח מחזור של חומרי הפסולת השונים.

רבים מחומרי הגלם המרכיבים פסולת בניין הינם חומרים שניתנים לשימוש חוזר, לכן ישנה חשיבות מכרעת לשימוש במטמנות מורשות. לצורך כך, נוצר הרעיון לחייב כל פרויקט בנייה לפנות את פסולת הבניין בצורה מקצועית ובהתאם לכל החוקים והתקנות של המשרד להגנת הסביבה.

הדרך של מהמשרד להגנת הסביבה לחייב כל יזם וכל קבלן שיפוצים להקפיד על פינוי פסולת בניין בהתאם לתקנות, היא באמצעות הצורך להציג אישור התקשרות עם מטמנת פסולת לצורך קבלת היתר הבנייה וטופס 4. 

אנו בחברת אסי מכולות נשמח לספק לכם אישור על פינוי פסולת בניין ולספק לכם יחס מקצועי ואישי לכל אורך הדרך. צרו קשר!

תוכן עניינים

מאמרים נוספים