המדריך המלא להבנת הסוגים השונים של מיכלי פינוי פסולת והשימושים בהם

מכולות לפינוי פסולת קיימות במגוון רחב של גדלים ודגמים, עם מפרטים שונים והכל כדי לאפשר התאמה למגוון רחב של צרכים.

המדריך המלא להבנת הסוגים השונים של מיכלי פינוי פסולת והשימושים בהם

הנה כמה מהסוגים השונים של מיכלי פינוי פסולת שכדאי להכיר:

לבחור מתוך סוגי מיכלים לפינוי פסולת

כדי להבין איזה סוג של מכולה לפינוי פסולת אתם צריכים, בדקו את הפרמטרים הבאים:

  • סוג הפסולת המיועדת לפינוי – קיימים סוגים שונים של מכולות לפינוי פסולת לפי סוג הפסולת: מכולות ייעודיות לפינוי פסולת בניין ושיפוצים, לעומת מכולות לפינוי פסולת תעשייתית. מכולות לפינוי כימיקלים צריכות להיות עמידות בפני פגעי הכימיקלים וגם מכולה לפינוי זכוכית צריכה להיות עמידה כדי למנוע פגיעה ופציעה של העובדים וכן הלאה. קיימות מכולות ייעודיות להובלת פסולת אלקטרונית, הנחשבת פסולת מסוכנת ולכן מצריכה גם אישורי חומ"ס, או פסולת גזם וגם פסולת חקלאית, פסולת רטובה ועוד.
  • מכולות עם מאפיינים מיוחדים – ניתן למצוא כיום מכולה סגורה או מכולה פתוחה לפינוי פסולת, לצד דחסניות – מכולות פסולת עם אפשרות לדחוס את הפסולת לצורך צמצום הנפח שלה למינימום האפשרי, מכולות עם סוגים שונים של פתחי ריקון, מיקום הפתחים ומספר פתחים למכולה ועוד.
  • כמות הפסולת – ההבדל בין מכולה לפינוי פסולת שיפוצים של בניין משותף לבין פינוי פסולת שיפוצים של בית פרטי הוא בגודל והנפח של המכולה. קיימות מכולות בנפח של 8 קוב ועד מכולות ענק בנפח של 32 קוב. קיימות גם מכולות שניתן לערום אותן אחת על השניה כדי לחסוך בעלויות השינוע של שתי מכולות בבת אחת לצד פתרונות יעילים וחסכוניים נוספים.
  • מיקום המכולות – המקום שבו נאספת הפסולת הוא פרמטר קריטי לבחירת גודל המכולה, כי במקומות עירוניים צפופים ומרכזיים, או כאשר הרחובות צרים מדי לא ניתן לשנע מכולות ענק. 
  • לוחות זמנים – כאשר בוחרים קבלן מכולות לפינוי פסולת, חשוב לבחור קבלן שיכול לספק לכם עמידה בלוחות הזמנים הנדרשים ולוודא כי אתם מקבלים את השירות ללא עיכובים.
  • רישיונות והיתרים – כדי לבצע פינוי פסולת עם מכולה לפי החוק, חובה עליכם – הלקוחות – לבדוק שיש לקבלן רישיון מתאים לפינוי פסולת. כמו כן, מומלץ לבקש ממנו להביא לכם לאחר הפינוי אישור שקילה של הפסולת בכניסה לאתר הטמנה או אתר מיחזור.
  • ציוד נוסף לפינוי פסולת – במקרים שונים יש צורך לשכור ציוד נוסף לצד מכולה לפינוי פסולת, כמו שרוולים לפינוי פסולת בניין בתהליך שיפוצים, טרקטורים וציוד מכני הנדסי לצורך איסוף מסודר של פסולת אל המכולה ועוד.

אנחנו מוכנים לפינוי. ואתם?

חברת אסי מכולות מספקת מעל 4 עשורים שירותי פינוי ואספקת מכולות פסולת מכל הסוגים למגוון רחב של צרכים. צריכים פינוי פסולת מסודר וחוקי, ששומר על איכות הסביבה ומספק לכם שקט נפשי? אתם במקום הנכון – צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם!

תוכן עניינים

מאמרים נוספים