מה זה הטמנת פסולת?

היום ישנם חוקים ותקנות ברורים, הקובעים מה לעשות עם פסולת הבניין או כל פסולת אחרת, העלולה לזהם את המרחב הציבורי ולגרום לאסון אקולוגי.

החוק קובע כי יש צורך לבצע הטמנת פסולת, על מנת להימנע ממצב שבו הפסולת מושכלת בצידי הדרך וגורמת למפגע סביבתי.

הטמנה פסולת מתבצעת אך ורק במטמנות מורשות, המסוגלות לטפל בפסולת בצורה היעילה והמקצועית ביותר, ללא שום חשש לגרימת נזק לאיכות הסביבה. היום ניתן למצוא בארץ מספר אתרי הטמנה מורשים, המחזיקים ברישיון המתאים מטעם המשרד להגנת הסביבה.

אתרים להטמנת פסולת נדרשים לעמוד בכל הסטנדרטים המחמירים ביותר, במטרה לעבור את ביקורת האיכות והבטיחות של המשרד להגנת הסביבה.

חשוב לציין כי אתרי ההטמנה נמצאים תחת פיקוח מתמיד, במטרה לוודא כי ההקפדה על כל התקנות נשמרת על בסיס יומיומי, דבר שחיוני לצורך שמירה על איכות הסביבה.

מה זה הטמנת פסולת?
מה זה הטמנת פסולת?

הטמנת פסולת בארץ – מה חשוב לדעת?

כדאי לדעת כי אתרי הטמנה מורשים מסוגלים להקל על תהליך פינוי הפסולת מאתרי בנייה, מפעלים, בתי עסק שונים וכדומה.

חשוב להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית ואמינה המתמחה בתחום של פינוי פסולת, מאחר ועובדי החברה יוכלו לפנות את הפסולת שלכם בצורה היעילה והמהירה ביותר וכמובן לדאוג שהיא תגיע למטמנה מורשית.

הדבר חיוני מבחינת החוק, מאחר ומי שלא יקפיד על כך, עלול להתמודד עם קנסות כספיים כבדים.

כדאי לזכור כי ביחס למדינות אחרות, מחיר הטמנת פסולת בארץ נחשב לזול יחסית, דבר שמהווה יתרון משמעותי וכמובן מבטיח כי מרבית הפסולת תגיע לאתרי הטמנה מורשים בלבד.

כמו כן, כדאי לדעת כי מרבית אתרי הטמנת הפסולת מסוגלים להתמודד עם פסולת מעורבת, ואינם דורשים את הפרדת הפסולת לחומרי הגלם השונים. 

מהי החשיבות של הטמנת פסולת באתר מורשה?

מעבר לצורך לשמור על החוק ולהימנע מקנסות מיותרים, כדאי לזכור כי באמצעות הטמנת פסולת באתר מורשה ניתן לשמור על הסביבה ולהימנע מאסון אקולוגי. השלכה של פסולת בניין או פסולת מפעלים בצידי הדרך עלולה לגרום לזיהום בקרקע, שיוביל להרס הצמחייה והשמדת בעלי החיים בסביבה.

כמו כן, הזיהום עלול לחלחל למי התהום ולהוביל לאסון אקולוגי שישפיע גם על בני האדם. לכן כל מי שמייצר פסולת, כגון מפעל, בית עסק בתחום המזון או אתר בנייה מחויבים לפנות את הפסולת לאתר מורשה בלבד. 

אנו באסי מכולות נשמח לספק לכם שירותי פינוי פסולת בצורה המקצועית והאמינה ביותר. השירות שלנו מקצועי ואמין ואנו מקפידים לפנות את הפסולת בצורה היעילה ביותר, תוך כדי שימוש בשיטות עבודה מתקדמות ובציוד משוכלל, שיבטיח לכם סביבה נקייה ונטולת פסולת.

אנו מתחשבים באיכות הסביבה ומקפידים להעביר את הפסולת למטמנה מורשית, לצורך הטמנת פסולת לפי כל החוקים והתקנות הרלוונטיים. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של יותר מ- 4 עשורים בתחום ונשמח להתאים את השירות המתאים ביותר לצרכים שלכם. צרו קשר!

תוכן עניינים

מאמרים נוספים