לאן ניתן לפנות פסולת של שיפוץ בניין משותף?

פינוי פסולת בניה ושיפוצים למקום הלא נכון עלולה לעלות לכם בקנסות ענק, כי החוק בישראל קובע את המקומות המותרים לפינוי ולמיחזור של הפסולת הזו.

אז מה עושים עם פסולת שיפוצים של בניין משותף ומי אחראי לוודא שהפסולת מגיעה למקום הנכון?

לאן ניתן לפנות פסולת של שיפוץ בניין משותף?

פינוי פסולת שיפוצים של בניין משותף – אתם אחראים!

אז התחלתם תהליך שיפוצים של בניין משותף ויש לכם קבלן. יש לכם גם צוות עובדים ואולי אפילו שכרתם מכולה לפינוי פסולת שיפוצים.

גם אם הקבלן הבטיח שאין לכם מה לדאוג והוא לוקח את הפסולת למקומות המותרים בלבד לפי החוק, החוק קובע, שלא משנה מה קורה – גם אתם אחראים.

זה אומר שאם הפסולת של השיפוץ מגיעה בסופו של דבר לאתרים לא מורשים, או מושלכת בטבע או אם לא תוכלו להציג אישורים מתאימים, אתם עלולים לקבל קנס כספי גדול.

למעשה, ככל שכמות הפסולת גדולה יותר – כמו במקרה של שיפוץ בניין משותף – כך גם גודל הקנס יכול לעלות ואף להגיע למצב של מאסר בפועל.

למרבה הצער יש עד היום קבלנים שמנסים לחסוך בעלויות על ידי פינוי פסולת לאתרים לא מורשים, כמו פחים המיועדים לפסולת ביתית, אתרי בניה אחרים ועוד.

אבל לרשויות יש את הדרכים שלהן לגלות מי השליך את הפסולת ולהגיע ישירות לקבלן האחראי ועל מי שהזמין ממנו את העבודה.

לדעת שהפסולת שלכם מגיעה למקום הנכון

כדי לעזור לועדי בתים ולקוחות פרטיים לוודא שהפסולת בתהליך השיפוץ מגיעה לאתרים המורשים בלבד, חשוב לבדוק אם מי שמשכיר לכם מכולות לפינוי פסולת שיפוצים ובניה הוא בעל רישיון עסק לפינוי פסולת.

הרי הוא לא רק משכיר לכם את המכולות, אלא הוא גם אחראי לפנות את הפסולת למקומות המתאימים.

אם חלילה החלטתם לשכור שירותים של קבלן ללא רישיון אתם עלולים לשאת באחריות פלילית ואף בעונשים כבדים.

לכן מדובר על אחריות משולבת של בעלי הנכס, או של האחראים מטעם ועד הבית על תהליך השיפוץ, לצד אחריות של קבלן השיפוצים – גם אם הקבלן הוא זה שהזמין את פינוי הפסולת.

לאחר הפינוי, באחריותכם לבקש מהקבלן שפינה את הפסולת – לתת לכם אישור שהפסולת הגיעה לאתר מורשה. 

את זה אתם יכולים לקבל בצורת תעודת שקילה של הפסולת שהונפקה באתר הפסולת, או חשבונית עבור דמי כניסה לאתר מיחזור פסולת.

רק כך אתם יכולים להגן על עצמכם באופן מלא מפני תביעה פלילית וקנסות.

פינוי פסולת שיפוצים זה אנחנו!

חברת אסי מכולות עוסקת בהשכרת מכולות לפינוי ומחזור פסולת בניה ושיפוצים לבניינים משותפים ומגוון פרויקטים מכל הסוגים. מעל 40 שנות ניסיון הכשירו אותנו לתת שירות מקצועי ואדיב, לעמוד בדרישות החוק ללא פשרות ולספק ללקוחותינו מענה מלא לכל צורך. צרו קשר למידע נוסף!

תוכן עניינים

מאמרים נוספים