למה כדאי לפנות פסולת בצורה חוקית?

עומדים לקראת עבודות בנייה ושיפוצים? דברתם כבר עם השכנים, סגרתם לו"ז עם הקבלן ואתם נערכים לעבודה במלוא המרץ. אבל מה עם פינוי הפסולת? על זה חשבתם? כמויות הפסולת באתרי בנייה היא כמעט בלתי נתפסת. גם אם מדובר בשיפוץ קטן של האמבטיה, עליכם להיערך עם הציוד הנדרש לצורך פינוי הפסולת.

למה כדאי לפנות פסולת בצורה חוקית?

מי אחראי על הפינוי של פסולת בנייה?

החוק במדינת ישראל קובע כי מי שאחראי על פינוי הפסולת הוא בעל היתר הבנייה. במקרה בו הפסולת תיערם במקום אסור, גם אם יש לכם קבלן פינוי פסולת, עדיין העונש יוטל עליכם. מסיבה זו חשוב כל כך לברר ולבדוק היטב לפני שפונים אל חברה או קבלן לפינוי הפסולת.

העונש על עבירות מהסוג הזה של אי פינוי פסולת לאתרים חוקיים עשוי להגיע עד למאסר ובמקרה הטוב לקנסות של אלפי שקלים.

למה העבירה חמורה כל כך?

אז למה בעצם העבירה נחשבת חמורה כל כך עד שהיא נאכפת במידת חומרה שכזו?

חשוב להבין כי פסולת שמושלכת במקומות שאינם מוגדרים כאתרי פינוי כמו לדוגמא בפאתי ערים, ביערות או גרוע יותר שטחים ריקים סמוך לבתים, לא תגיע למחזור. 

פסולת כזו מובילה לנזקים כמו:

  1. נזק לאנושות – פסולת עלולה להתלקח. מה שמסכן את הסביבה, האנשים, הרכוש והמבנים. כך גם יש את פליטת הגזים הרעילים האופייניים לסוגי פסולת שונים הנוצרים בתהליכי בנייה, מה שעלול לגרום למחלות קשות ואף סרטניות.
  2. נזק למשאבי טבע – הקרקע עליה אתם משליכים את הפסולת עשויה להזדהם, מי התהום אף הם יזדהמו בעקבות כך והנזק לטבע יהיה קשה. הפסולת עלולה כאמור גם להתלקח וכך ייגרמו נזקים שטחים שונים לרבות שדות או שטחים חקלאיים.
  3. נזק לבעלי חיים – הפסולת פוצעת, הורגת וחונקת את בעלי החיים והיא גם הורסת את בתי המחייה שלהם.


אז איך ולאן מפנים את פסולת הבנייה?

למעשה מתפקידו של הקבלן שאיתו אתם מתקשרים לביצוע העבודות, לדאוג לכך שיהיו כל הכלים והציוד הנדרשים לצורך פינוי הפסולת במהלך השיפוצים. הציוד העיקרי זו המכולה. אם מדובר בבניין רב קומות, הרי שיהיה צורך בשרוולים מיוחדים לצורך הפינוי. משאיות מיוחדות יפנו אחר כך את המכולות כאשר הן תהיינה מלאות.

אתרי הפסולת שנועדו למחזור כמו גם להטמנה של הפסולת מפוזרים בנקודות שונות בארץ כאשר הקבלן אמור לתאם את הפינוי עם בעלי אתר כזה שמאושר ע"י המשרד להגנת הסביבה.

באתר ימיינו את הפסולת וישלחו חלקים ממנה למחזור לצורך ייצור מוצרים חדשים. כל השאר יוטמן בצורה חוקית ובטוחה.

אסי מכולות – עם 40 שנות ניסיון מספקים שירות מקצועי ויעיל של מכולות ופינוי פסולת בצורה הכי בטוחה, הכי ידידותית וגם הכי נקייה. הצטרפו גם אתם ללקוחות המרוצים שלנו ותיהנו מפינוי בראש שקט וכמובן מאתר בנייה נקי.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים